Projelerimiz | Dost Derneği

Projelerimiz

blank
Hayvanları Koruma Derneği
Hayvanların, daha refah bir ortamda yaşamaları için beslenmesi, bakımı, korunması, tedavisi ve yasal haklarının savunulmasına yönelik doğrudan veya dolaylı çalışmalar yaparak bu çalışmaları hayvanların rehafıyla ilgili projelerle desteklemek derneğimizin öncelikli hedefleri arasındadır.
Projelerimiz, hayvanlarla her gruptan insanları buluşturan, toplumda hayvan sevgisinin yaygınlaşmasını sağlayan, farkındalık yaratan konulardan oluşmaktadır.
Siz değerli dostlarımızın da projeleri varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.
koruyucu ailedost
Koruyucu Aile
 
"Koruyucu Aile" projemiz kapsamında tecavüz, şiddet, hastalık, trafik kazası gibi çeşitli nedenlerle dernek himayemize alıp tedavisini yaptırdığımız ancak adaptasyon sorunundan dolayı sahiplendiremediğimiz hayvanlar için yaptığımız bir projedir. Koruyucu Aile projesi ile hayvanların dernek himayesindeki yaşantısına imece usülüyle yardımcı olmak hedeflenmiştir.
Detaylar İçin Tıklayın
sukaplarıprojelerimiz
Yürümeyen Su Kapları
 
"Yürümeyen Su Kapları" projemiz kapsamında dernek üyelerimizle birlikte Arnavutköy'ün bir çok besleme noktasına betondan, toprağa gömülü su kapları yaptık. Daha önceden su kabı olarak kullandığımız kovalarımız ve benzeri kaplar bir müddet sonra yok oluyordu. Ormanlarda ve arazilerde bulunan sahipsiz hayvanlar da yazın kavurucu sıcağında susuz kalıyorlardı. Besleme noktalarındaki su kapları artık sabit durmaktadır.
Detaylar İçin Tıklayın
kısırlaştıryasatdostdernegi
Kısırlaştır - Yaşat
 
"Kısırlaştır - Yaşat" projemiz kapsamında hayvanların daha fazla tecrit edilmelerini engellemek için kontrolsüz çoğalmanın önüne geçmek adına derneğimizin anlaşmalı veterineriyle kısırlaştırmalara ağırlık verdik.
Detaylar İçin Tıklayın
aşılayaşatdostdernegi
Aşılat - Yaşat
 
"Aşılat Yaşat" projemiz kapsamında dernek üyelerimiz ve anlaşmalı veterinerlerimizle birlikte Arnavutköy'deki ulaşabildiğimiz bütün sokak hayvanlarına iç-dış parazit, uyuz ve karma aşılarını yaptık. Yoğun ilgi gören projemiz her yıl yaz mevsimi başlangıcında tekrarlanacaktır.
Detaylar İçin Tıklayın
pati dostu esnafdostdernegi
Pati Dostu Esnaf
 
"Pati Dostu Esnaf" projemiz kapsamında kapısının önüne su koyan, onlara bir lokma yemek veren esnaflarımızı ziyaret ederek, dernek facebook sayfamızda onların tanıtımını yaptık. Projemize başta Arnavutköy'deki esnaflarımız olmak üzere Türkiye çapından çok olumlu tepkiler aldık.
Detaylar İçin Tıklayın