Ormanlar | Dost Derneği

Ormanlar

Arazi Beslemeleri
7 Mart 2018
Araziler
7 Mart 2018
Derneğimiz tarafından Arnavutköy'ün orman ve arazilerindeki 18 besleme bölgesinde yüzlerce sokak hayvanının günlük beslemesi ve kontrolleri yapılmaktadır
Mücavir ya da izin verilen alanlara yaptığımız kulübeler ile sokak hayvanlarımızın barınma ihtiyaçları da giderilmektedir.
Derneğimiz, sahipsiz sokak hayvanlarının beslemesine son derece önem göstermektedir.
Besleme faaliyetleri aynı zamanda hayvanların sağlık durumlarının kontrol edildiği, gerekli görüldüğünde kliniğe kaldırıldığı oldukça önemli bir faaliyettir.
Besleme bölgelerindeki hayvanlarımızın iç-dış parazit ilaçları belli periyotlarla anlaşmalı veteriner hekimimiz tarafından alanda yapılmaktadır.

Besleme Noktaları

    1- İmrahor Mahallesi, 2- Boğazköy Mahallesi, 3- Bolluca Mahallesi, 4- Taşoluk Mahallesi, 5- Merkez Mahallesi, 6- Haraççı Mahallesi, 7- Baklalı Mahallesi, 8- Balaban Mahallesi, 9- Boyalık Mahallesi, 10- Çilingir Mahallesi, 11- Karlıbayır Mahallesi, 12- Durusu Mahallesi, 13- Hadımköy Mahallesi, 14- Mavigöl Mahallesi, 15- Karaburun Mahallesi, 16- Tayakadın Mahallesi, 17- Ömerli Mahallesi, 18- Yassıören Mahallesi
Arnavutköy İlçemizdeki 18 besleme noktamızda toplamda 500'e yakın sahipsiz sokak köpeğinin beslemesi yapılmaktadır..
Besleme noktalarımızın çoğunluğu ormanlık alan ve boş arazilerden oluşmaktadır.
Yavru, asosyal ve yaşlı hayvanlar için 2 tane de kapalı alan besleme noktamız vardır.
18 besleme noktasının toplam yol uzunluğu 98 km'dir. Zaman sorunundan dolayı bütün besleme noktalarına aynı gün gidilememektedir.
Besleme noktaları kendi içerisinde konumlarına göre iki kısma ayrılmış olup; ilk gün birbirine yakın olan 11 noktanın ikinci gün ise geri kalan 7 noktanın beslemesi yapılmaktadır. Buna göre besleme noktalarımız birer gün arayla beslenmektedir.
Kapalı alan besleme noktalarımızın beslemesi ise her gün yapılmaktadır.
Besleme noktaları dışında bir de derneğimize ait tam teşekküllü bakımevimizde engelli, yavru ve hasta hayvanlarımız da bulunmaktadır.
Destek Olmak İçin Paylaşabilirsiniz