Yasal Uyarı | Dost Derneği

Yasal Uyarı

Hayvanları Koruma Derneği
Derneğimizin kısa adı "DOST Derneği'dir"

Kamuoyuna ve Üyelerimize Önemle Duyurulur


1. Sosyal medya platformlarında, paylaşım, profil veya kapak fotoğrafı olarak "dernek logosunu" kullanmaları dernek başkanı, başkan yardımcısı, sayman ve genel sekreter dışındaki bütün üyeler için yasaktır.
2. Sosyal medya platformlarında, "Dost Derneğinde Çalışıyorum, Dost Derneğinde Okuyorum" gibi bilgileri kişisel bilgilerde kullanmaları dernek başkanı, başkan yardımcısı, sayman ve genel sekreter dışındaki bütün üyeler için yasaktır.
3. Sözlü veya telefon, telsiz, telgraf, mektup, e-posta, SMS vesair iletişim ve sosyal medya araçları kullanarak "Dost Derneğinde Çalışıyorum, Dost Derneğinde Okuyorum, Dost Derneği Üyesiyim" diyerek hayvan sahiplenmek, parayla hayvan satmak veya parayla hayvan almak yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeye TCK 155. Maddeden hakkında dava açılır.
4. Yazılı yetki verilmediği halde "ben Dost Derneği İl, İlçe, Mahalle, Cadde vesair sorumlusuyum" diyerek resmi kurumlara, özel veya tüzel kişilere bildirimde bulunmak yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeye TCK 155. Maddeden hakkında dava açılır.
5. Kedi, köpek vesair hayvanları parayla almaları veya satmaları derneğin bütün üyelerine yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeye TCK 155. Maddeden hakkında dava açılır.
6. Dernek adıyla parayla hayvan almak veya satmak yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeye TCK 155. Maddeden hakkında dava açılır.
7. "Dost Derneği üyesiyim, bana güvenebilirsiniz" diyerek hayvan sahiplenmek bütün üyelere yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeye TCK 155. Maddeden hakkında dava açılır.
8. Ev veya normal pet pansiyonu yapmak, parayla hayvan bakımı yapmak, mama veya para bağışı almak derneğin bütün üyelerine yasaktır.
9. Üyesi olmadığı halde "Ben Dost Derneği Üyesiyim" diyerek vatandaşı yanıltan şahıslar hakkında savcılık makamına dernek tarafından suç duyurusunda bulunulur.
---
Bu kurallardan birine dahi uymayan dernek üyesi, "Dernek Tüzüğü 10. Madde Uyarınca" yönetim kurulu kararıyla ivedilikle üyelikten çıkartılır.

Destek Olmak İçin Paylaşabilirsiniz