Koruyucu Aile | Dost Derneği

Koruyucu Aile

blank
Hayvanları Koruma Derneği

Koruyucu Aile Nedir?

Koruyucu Aile Programı; tecavüz, şiddet, hastalık, trafik kazası, sokağa terk edilme gibi çeşitli nedenlerle dernek himayemize alıp tedavisini yaptırdığımız hayvanların en az bir tanesine sahip çıkarak, onların yeme-içme-barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz ve en önemlisi onlara "bir yuvaya aidiyet" duygusunu yaşatabileceğiniz programdır.

Travma yaşamış bir hayvanın bunu atlatabilmesi için kendisini koruyacak, sevecek, güven sağlayacak, maddi ve manevi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyacı vardır. Hayvanların yeterli sevgi alabildikleri, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı sıcak aile ortamını sağlamak günümüz apartman kültüründe her birey için mümkün olamamaktadır. Bakmak isteyip de evinizde bakamadığınız veya tedaviden sonra gidecek yeri olmayan hayvanlara yardım etmek için "Koruyucu Aile Programına" katılabilirsiniz.

Koruyucu aile programının, travmalı hayvana sağladığı aile ortamı hayvanın psikolojik ve fiziksel tedavisinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından önem taşımaktadır.


Koruyucu Ailenin Özellikleri

Koruyucu Aile Programı Hayvan Sahiplendirme veya Pansiyon Hizmeti değildir.

Koruyucu ailelik hayvanların dernek himayesindeki yaşantılarına yardımcı olmaya yöneliktir. Program dahilindeki kedi ve ya köpek derneğimizin bakımevinde/yaşam alanında yaşamaya devam eder siz onun bakım, mama, barınma ve tedavilerine destek olmak için koruyucu ailesi olursunuz. Dilerseniz tatil günlerinizde veya uygun gördüğünüz her an derneğimizin yaşam alanında hayvanınızla vakit geçirebilir, arazimizde birlikte piknik yapabilir, sevginizi onunla paylaşabilirsiniz.

Himayemizdeki hayvanlarımız Avrupa Birliği tarafından belirlenen standartlara göre barınmakta ve yaşam alanında özgürce koşmaktadır. Koruyucu Aile Programında hayvanınız bu standartlarda barınır aynı zamanda bir yuvaya aidiyet duygusunu yaşar.

Koruyucu Aile Programı kapsamındaki bir hayvan sizin izniniz olmadan asla başkasına sahiplendirilemez.

Programa halihazırda derneğin himayesinde olup tedavisi devam eden hayvanlar dahildir.
Programa dışarıdan hayvan kabul edilmemektedir.


Kimler Koruyucu Aile Olabilir?

Koruyucu Aile Programına sosyal sorumluluk projesinde yer almak isteyen 22 yaş üstü her birey başvuru yapabilir.


Detaylı bilgi için: TIKLAYIN

Destek Olmak İçin Paylaşabilirsiniz